יוגה וגלישה – מאת אור ארלייך גיגי

יוגה וגלישה – מאת אור ארלייך גיגי

תמיד רציתי לגלוש. ובשנה האחרונה החלטתי שהגיע הזמן להגשים עוד מהחלומות שלי.
לקחתי כמה שיעורים בארץ וטסתי לירח דבש עם האיש שלי היחיד במינו, לאחד מיעדי הגלישה השווים בעולם- סרי לנקה. כמעט חודש שלם גלשתי בוקר וערב. גלשתי בשמש השורפת ובגשם החם, קיבלתי גלשן לפרצוף ופתחתי את השפה, גילחתי בקטנה את הראש של מישהי עם הגלשן( קארמה?), ישבתי על ה”פיק” וחיכיתי שאאזור אומץ לתפוס גלים שנראו לי גלי ענק, אזרתי אומץ וחתרתי, וחתרתי – כמה חתרתי, לפעמים אפילו בלי לתפוס גל אחד.
כבר מהשיעור הראשון שלקחתי, היה נדמה לי ש”תנוחת הגולשת” לקוחה מתוך אחד מספרי היוגה שלי. הייתי צריכה לנשום נכון, לעבוד עם השרירי הבטן שלי (ובים העמוס גולשים גם בשרירי הביטחון העצמי שלי), לשים לב למה שקורה סביבי, אבל לא לתת לסביבה להשפיע על מצב הרוח שלי, למצוא את המרכז, להשתרש עם כפות הרגליים ולהתארך עם שאר הגוף ואולי הכי חשוב להרגיש תחושת אחדות. להתאחד עם הגל ולזרום עם הים. כבר באותו שיעור ראשון הבנתי שהגלישה, כמו עוד הרבה תחומים בחיים, נעשית נעימה, נינוחה וקלה יותר כשנעזרים בעקרונות הלקוחים מעולם היוגה.
ואיזה כיף לי שאני מלמדת יוגה.
נשימה. כן, כן. אתם חושבים שאתם נושמים. אבל מתי בפעם האחרונה באמת נשמתם נשימה עמוקה אל הבטן? כמו שהיינו ילדים. מתי שמתם לב לנשימה שלכם? שמתם לב – איך היא כשאתם לחוצים ואיזה שינוי עליכם לעשות עליה כדי להירגע רגע ?
הנשימה היא הבסיס לכל. היא זאת שתעלה אתכם בנינוחות ויציבות על הגלשן, היא זו שתתן לכם את האומץ לחתור כשמגיע גל והיא זאת שכשתיפלו מהגלשן ותיכנסו ל”מכונת כביסה” תחזיר אתכם חזרה אל הגלשן בכיף או לחלופין, לא בכיף.
היוגה מלמדת אותנו לשים לב אל הנשימה, ולשנות אותה קצת כשצריך- וכך לשנות את התודעה.
היוגה מלמדת איך לייצר יציבות. איך למצוא את “המרכז” של הגוף. איך להשתרש. היא מפתחת מודעות לגוף ולסביבה. מחזקת את הגוף הפיזי, משחררת מקומות עמוסים ומגמישה את השרירים והמפרקים.
כל מה שצריך בשביל לגלוש, כבר אמרתי?
את כל הכלים האלה ועוד רבים וטובים תוכלו לרכוש ולתרגל בקרוב מאוד בשיעורי היוגה שלי ב Chilli Surf School המועדון הכי נהדר בעיר בניצוחו של Ben Akavia.
בן הוא אחד ממדריכי הגלישה הטובים בארץ, והוא יצר עבורכם את התכנית הכי מושלמת שיש כדי שתתחילו לגלוש גם בגיל 28 smile emoticon ושתמשיכו להתחזק ולתרגל גם בימים שאין גלים.
בואו לגלוש ולתרגל איתנו ❤
נמסטה
אוריוגה