רון מדניקוב – מדריך גלישה

רון מדניקוב - מדריך גלישת גלים כבר 10 שנים. בנוסף וותק של 4 שנים בהדרכת גלישת רוח, והבסיס שממנו באתי הוא השייט, שבגיל 10 הייתי אלוף הארץ בשייט תחרותי. פעם ראשונה שעליתי על גלשן גלים היה בגיל 8. את המשמעות וההתמסרות המלאה גיליתי בגיל 17.
לפני שגלשתי הייתי נער ובנאדם עם מלא כעס ומהרגע שעליתי וחוויתי את הגלישה, המחוג שלי הסתובב ב-180 מעלות לגירסה הכי שלווה, שמחה, מאושרת והכי חשוב מאוזנת! אני רואה ביוגה כמדיטציה דינמית (ברמת הפוקוס) שיש מחנה משותף אדיר לגלישה. על מנת להוציא ולגלות את המיטב שטמון בי ברגעים שאני גולש ובכלל לחיים עצמם. השילוב של היוגה מאפשר תשומת לב למתרחש עם פחות הסחות דעת ולהתרכז באופן רצוף במה שבוחר וחופץ באמת לעשות. צלילה היא שקט מוחלט שלא קיים אפילו שאני ישן, היא מעלה לי את רמת הביטחון בתור גולש גלים, ויכולת לגלוש על גלים יותר גדולים בזכות השהייה ממושכת יותר מתחת למים. זה חלק בלתי ניפרד ממכלול שניקרא גלישת גלים.
הדבר החשוב ביותר בעיקר בהתחלה הוא הרצף! הגוף ולשרירים שלנו יש זיכרון יחודי באיכות התנועה לעומת הזמן החולף בין אותה פעולה. בעיקר בהתחלה שעדיין לא התרגלנו זה כאילו נולדנו עם אותה יכולת של גולש גלים. הטיפ הטוב ביותר למתחיל הוא שיש להקפיד על רצף של מינימום שיעור אחד בשבוע (לא טוב הפסקות של שבועיים למעלה בשל שאין התקדמות אלה חזרה על אותם חומרים לימודיים שהמוח זוכר והגוף כבר הספיק לשכוח).