אורי מגנוס – צלם הבית

אורי מגנוס - כיליד מעגן מיכאל התחלתי לגלוש גלים כבר בגיל צעיר, אח שלי היה גולש והוא הביא לי גלשן גלים במתנה שהייתי בן 11. לאחר יותר מעשר שנים בהן גלשתי בארץ ובעולם רכשתי מצלמה שפתחה בפניי זווית נוספת לקשר הדוק עם ספורט הגלישה. פתחתי סטודיו לצילום ימי המתמקד בכל סוגי הספורט הימי, לסטודיו קוראים MAGNUS. משנת 2007 אני מתעד ספורט ימי על כל תחומיו; גלישת גלים, גלישת רוח, גלישת קייט, סאפ, צלילה ושייט.
צילום גלישה עבורי הוא דרך לתת השראה לאנשים לצאת ולחוות את הרגעים המרגשים בטבע ובים, המקום הזה נגיש לכולם ואני חושב שככל שיותר אנשים יתחברו אל הטבע והים ממקום אמיתי ככה גם יהיה לנו יותר קל לשמור על הסביבה הימית. חלק גדול מהיופי והייחוד של הצילום הוא תפיסה ו"הקפאה" של רגע אחד הנותן לצופה את היכולת להזדהות ולהתרגש. למשל, הרגעים שהגולש חווה בזמן הגלישה - טיפות המים, שפריצים, גלים והבעת פניהם של הגולשים - כל האלמנטים האלו משתלבים באור השמש וצבע המים ויוצרים קונספט לתמונה מרגשת ובלתי רגילה. גם היכולת לתעד את כל זה בזוויות מיוחדות מתוך המים או מתחת למים מאפשרת עוד זווית מעניינת ומרגשת.
ההתחלה היא תמיד קשה - ההתמודדות עם הים, הזרמים והסביבה הלא מוכרת. כל גולש יזכור את הגל הראשון – הפינה הראשונה שהוא תפס. זו חוויה מיוחדת במינה ואחרי שחווים אותה מבינים את מהות הספורט הזה. אין פה תחרות, זה נטו אתה והטבע, הגולש הטוב ביותר הוא הגולש שיוצא עם החיוך הגדול ביותר מהמים. לא לוותר בקלות! זו למידה שלא נגמרת שהופכת לדרך חיים.